Zrozumiałem

Parafiada 2014

Już 26 raz odbyła się Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Imprezę tą organizuje corocznie Stowarzyszenie PARAFIADA im. św. Józefa Kalasancjusza prowadzone przez ojców Pijarów przy Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Założycielem Parafiady był o. Józef Joniec zmarły tragicznie
w katastrofie smoleńskiej.

Zawodniczki i zawodnicy MPKS „ Zwoleń” już piąty raz uczestniczyły w tej imprezie siedmiokrotnie stojąc na podium. W 2009 roku reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w piłce siatkowej i piłce ręcznej. W 2010 roku zdobyły V miejsce w piłce siatkowej dziewcząt. W 2011 roku IV miejsce w piłce siatkowej. Rok 2012 to najwyższe podium naszych siatkarek-złoty medal. Rok później zawodniczki MPKS-u powtórzyły sukces, zdobywając również złoto w piłce koszykowej, a także III miejsce Mileny Krupy w ringo. W bieżącym roku nasze zawodniczki zajęły II miejsce w piłce siatkowej w kategorii liceum, III miejsce w piłce plażowej oraz I miejsce w piłce koszykowej w tej samej kategorii.

W parafiadzie uczestniczyła młodzież z ośmiu krajów: Polska, Łotwa, Ukraina, Litwa, Niemcy, Białoruś, Rosja i Uzbekistan w liczbie 1360 osób. Wszystkich reprezentacji łącznie było 88. Opiekunowie również brali udział w zawodach Andrzej Ostrowski zajął dwa trzecie miejsca w pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym i stylem klasycznym. Najmłodszy uczestnik parafiady Adam Ostrowski zajął IX miejsce w pływaniu na dystansie 25m stylem dowolnym i stylem klasycznym. Dziewczęta Angelika Giermasińska zajęła IV miejsce w ringo w kategorii liceum a Karolina Markiewicz zajęła V miejsce w ringo w kategorii gimnazjum.

Opiekunami a zarazem trenerami są Stanisław Kwaśnik i Andrzej Ostrowski. Należy nadmienić, że udział i sukcesy naszych „złotek” to zasługa Urzędu Gminy oraz całego zarządu klubu.